Nadace Jiráskova gymnázia

Nadace byla založena k devadesátému výročí předání budovy gymnázia do užívání. V přípravném výboru byli zastoupeni profesoři Jiráskova gymnázia Aleš Fetters, Miloslav Javůrek a Zdeněk Vojtěchovský. Její poslání, organizační struktura a způsob hospodaření jsou upraveny statutem. Nadační listina byla zaregistrována Okresním úřadem 16.prosince 1991.

Cílem Nadace Jiráskova gymnázia je:

1. Umožnit studium vynikajícím žákům na zahraničních školách, umožnit stáže, studijní pobyty profesorům i žákům v zahraničí, přispívat na výměnné zájezdy a exkurze do zahraničí.
  2. Vybavit školu odpovídajícím zařízením, moderními učebními pomůckami.
  3. Přispívat na kulturní pořady, návštěvy výstav, muzeí a sportovní aktivity žáků.
  4. Využití při významných výročí školy.

Musíme konstatovat, že do větších projektů se zatím nadace nemohla pustit pro malé finanční zabezpečení. První větší akcí Nadace je financování oslav stého výročí založení školy.

Protože jsou finanční prostředky získávány z peněžních darů absolventů školy, rodičů a přátel školy , podnikatelů, dovolujeme si připomenout, že na účet 774655/5100 u Investiční a poštovní banky v Náchodě lze přispět jakoukoli libovolnou částkou. Stav účtu k 31.12.1996 činí 117.252,46 Kč.

Všem dosavadním dárcům z řad jednotlivců, organizací i absolventů upřímně děkujeme.

Libor Volný
správce nadace